Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/bilgkcom/public_html/Connections/config.php on line 9
 Anıyoruz, Arıyoruz... 
0212 728 06 00 iletisim@bilgichukuk.com

Anıyoruz, Arıyoruz...


2017-11-10 / Ezgi Merve BİLGİC

Paylaş Paylaş Paylaş

Kurtuluş Savaşı'nın önderi, yurdumuzun kurtarıcısı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Yüce Atatürk'ün doğumunun 136. , aramızdan ayrılışının 79. senesinde, yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.
Türk Ulusu, Atatürk'ü sonsuzluğa uğurladığı günün yıldönümünde, her geçen gün değerini daha çok anladığı Ebedi Önderi'ne gönülden bağlılığını artan bir sevgi ve saygıyla, büyük bir içtenlikle göstermektedir.
Ölümünün üzerinden 79 sene geçmesine rağmen, Ulusumuz ile Atatürk arasındaki bağ daha da güçlenmiş, Yüce Önder, insanımızın gönlünde ulaşılmaz ve dokunulmaz bir yer edinmiştir. O, her an dilimizde, yüreğimizde ve hafızalarımızdadır.
Bugün hepimiz, Yüce Önder'in yokluğunun burukluğunu yaşıyor, O'nu özlemle arıyor, aydınlığından güç alarak Cumhuriyetimize, ilke ve inkılaplarına daha sıkı sarılıyoruz. 
Aydınlık, modern ve evrensel değerlerin yol göstericiliğinde gelişen, Türkiye ülküsünün gerçekleşebilmesi için, Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin, bağımsızlığımızın, birliğimizin savunmasının vazgeçilmez ehemmiyet taşıdığını bir sefer daha hatırlatmak istiyorum.
Bugünlere ulaşabilmek için Ulusça ödenen büyük bedelleri unutmadan, Atatürk'ün yarattığı aydınlık Türkiye'nin değerini iyi bilmek, Cumhuriyet'i birlik ve beraberlik içinde sahiplenerek, temel niteliklerinden ödün vermeden çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine taşımak onurumuz olmalıdır. 
Türk Ulusu ile Atatürk arasında kuvvetli  bir bağ vardır. Ulusumuz, Ölümsüz Önderi'ni gönlündeki saygın ve ulaşılmaz  yerinde yaşatmaya, O'nun düşüncelerini, yüksek ülkülerini yeni kuşaklara aşılamaya kararlıdır. 
Muasır  medeniyetler  düzeyine ulaşma ve onu aşma çabalarımızda Yüce Önder Atatürk, sonsuza kadar yolumuzu ve yüreğimizi aydınlatmayı, ilke ve inkılapları ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir. 
Yazıma son verirken, "Yüce Atatürk, vatan sana minnetardır."
Bu duygu ve düşüncelerle, doğumunun 136., aramızdan ayrılışının 79. yılında, Türk Ulusu'nun gönlünde ölümsüzleşen Yüce Önder Atatürk'ü bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyorum.

Avukat Ezgi Merve BİLGİÇ

BİLGİÇ HUKUK BÜROSU 


© 2017 BİLGİÇ HUKUK BÜROSU. Tüm Hakları Saklıdır.