İş Hukuku

ÖNLEYİCİ/KORUYUCU AVUKATLIK

ÖNLEYİCİ/KORUYUCU AVUKATLIK

Ülkemizde hukuki uyuşmazlık ortaya çıkmadan önce avukata başvurmak pek sık rastlanan bir tutum değildir.  Kuşkusuz, yaşanılan sorunların hukuki yolla çözümlenmesi de mümkündür.  Fakat , bunun ötesinde asıl önemli olan, uyuşmazlıkların ortaya çıkmasını engelleyecek önlemler almak ve ileri de oluşabilecek maddi, manevi problemleri ortadan kaldırmak olmalıdır. Koruyucu avukatlık bu noktada devreye girmektedir.

Önleyici bir diğer deyişle koruyucu avukatlık, hukuki risklerin tahlil edilerek planlanmasını ve problem ortaya çıkmadan önlenmesini temel alan bir kavramdır. Avukatların görevi yalnızca hukuki uyuşmazlık süreçlerini yönetmek ve neticeleri öngörmek değildir. Günümüz şartlarında temel ilkenin, müvekkillerle etkin ve güçlü ilişkiler içerisinde bulunarak, problemlerin oluşmadan önce önlenmesi olması gerektiği çok açıktır.

Önleyici / koruyucu avukatlık; aynı zamanda, uzun ve maliyetli yargı sürecini önleyen, yargının  iş yükünün hafiflemesine katkı sağlayan, tarafların zarar görmesinin önüne geçilmesini amaçlayan bir faaliyettir.

Silivri’de bulunan Bilgiç Hukuk Bürosu, ticari ve bireysel konularda, minimum zarar maksimum fayda anlayışıyla, her türlü hukuki ihtiyaç ve talebe yönelik önleyici / koruyucu avukatlık hizmeti vermektedir.


0553 351 62 23

Daha detaylı bilgi almak için websitesi aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Avukat Ezgi Merve SAPMAZ


Bu metinden kısmen alıntı yapılması yahut metnin farklı bir mecrada paylaşılması durumunda alıntı yapılan yahut paylaşılan yazıya aşağıdaki ibareler eklenmelidir.

”Yukarıdaki makalenin tüm hakları yazarı Avukat Ezgi Merve SAPMAZ’a aittir ve makale, yazarı tarafından Bilgiç Hukuk Bürosu  (www.bilgichukuk.com) sayfasında yayınlanmıştır.”

Bu ibare eklenmek şartıyla, metinden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun alıntılar yapılabilir ve metin farklı mecralarda paylaşılabilir, yazarın izni olmaksızın aksine hareket edilemez.

Av. Ezgi Merve Sapmaz

Avukat Ezgi Merve SAPMAZ, Bilgiç Hukuk Bürosu kurucusudur. Bilgiç Hukuk Bürosu Silivri'de ceza hukuku ve aile hukuku alanlarında çalışmaktadır. Bu sebeple Silivri Ceza Avukatı veya Silivri Boşanma Avukatı olarak tanınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.