Silivri Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza Avukatı Kimdir?

Karmaşık yaşam düzeninin düzene konulması ve suç işlenmesinin önüne geçilmesi amacıyla kanun koyucu Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve diğer kanunlar aracılığıyla bazı düzenlemeler yapmıştır. Ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemelerinin görevine giren yargılamalarda deneyime, bilgiye ve uzmanlığa sahip kişidir. Dolayısıyla ağır ceza davalarında alanında uzman ağır ceza avukatı ve en iyi ağır ceza avukatı ile temsil edilmek kişiler için en doğru tercihi oluşturmaktadır. Silivri Ağır Ceza avukatı, ceza hukuku alanında uzman bir kişi olarak soruşturmanın başlamasından yargılamanın sonuna kadar taraflara en iyi ve en etkili hukuki yardımda bulunur.

Silivri’de Ağır Ceza Avukatı Bulunur Mu? 

Bir Ağır Ceza Avukatı Silivri de dahil olmak üzere Türkiye’nin her yerinde avukatlık faaliyetini yürütebilir. Ancak ağır ceza avukatı avukatlık faaliyetini yürütmek istediği ilin baro levhasına kaydını yaptırır. Silivri ve çevresinde yapılan bir yargılama için Silivri’de Ağır Ceza Avukatı tutmak daha yararlı olacaktır.
Silivri Ağır Ceza Avukatı, ceza dava ve soruşturmalarında taraflara etkili şekilde hukuki yardımda bulunabilmeyi kendisine amaç edinmiştir. Silivri Ağır Ceza Avukatı Ezgi Merve SAPMAZ uzmanlık alanı olan ceza hukukunda müvekkillerine en iyi şekilde hukuki yardımda bulunmakta; şeffaf, sır saklayan, dinamik ve yenilikçi anlayışıyla problemlere çözüm bulmaktadır.  Silivri başta olmak üzere İstanbul’un bir çok ilçesinde avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyeti yürütmektedir. Silivri Ağır Ceza Avukatı hukuki yardımda bulunduğu müvekkillerine en iyi ağır ceza avukatlığı hizmetini vererek müvekkillerini tüm hukuki süreç hakkında bilgilendirmektedir.

Ağır Ceza Avukatının Görev Alanı Nedir?

 • Uyuşturucu Madde Ticareti,
 • Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma,
 • Kasten Öldürme,
 • Taksirle Öldürme,
 • Kasten Yaralama,
 • Cinsel İstismar,
 • Cinsel Saldırı,
 • Nitelikli Dolandırıcılık,
 • Yağma,
 • Devletin Güvenliğine, Anayasal Düzene, Milli Savunmaya ve Devlet Sırlarına Karşı Suçlar,
 • Resmi Belgede Sahtecilik
 • Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis, Müebbet Hapis ve On yıldan fazla hapis cezasını gerektiren suçlardır.

Bu suçlar nedeniyle yapılan yargılamalar da Ağır Ceza Avukatının görev alanına girmektedir.

 

Ağır Ceza Davalarında Ağır Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mudur?

Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen işlerde her ne kadar Ağır Ceza Avukatı tutmak zorunlu olmasa da, yargılama sürecinde kişinin kendisini iyi bir ağır ceza avukatı ile temsil ettirmesi yararına olacaktır. Aksi halde telafisi imkansız zararlar doğabilecektir.

Ağır Ceza Avukatının Görevi Ne Kadar Sürer?

Ağır Ceza Avukatının görevi yerel mahkemede yani ağır ceza mahkemesinde yapılan yargılama sonunda verilen hükmün kesinleşmesiyle birlikte son bulur.

 


Daha detaylı bilgi almak ve yargılama sürecini takip etmek için, Bilgiç Hukuk Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz.

0553 351 62 23

Avukat Ezgi Merve SAPMAZ

BİLGİÇ HUKUK BÜROSU


 

Leave a Reply