Çalışma Bölgelerimiz

Silivri Ağır Ceza Avukatı

Silivri Ağır Ceza Avukatı 

Silivri Ağır Ceza Avukatı olan Ezgi Merve SAPMAZ, ağır ceza davaları ve soruşturmalarında taraflara etkili şekilde hukuki yardımda bulunabilmeyi kendisine amaç edinmiştir. Silivri Ağır Ceza Avukatı uzmanlık alanı olan ceza hukukunda müvekkillerine en iyi şekilde hukuki yardımda bulunmakta; şeffaf, sır saklayan, dinamik ve yenilikçi anlayışıyla problemlere çözüm bulmaktadır.  Silivri başta olmak üzere İstanbul’un bir çok ilçesinde avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyeti yürütmektedir. Silivri Ağır Ceza Avukatı hukuki yardımda bulunduğu müvekkillerine en iyi ağır ceza avukatlığı hizmetini vererek müvekkillerini tüm hukuki süreç hakkında bilgilendirmektedir.

Silivri Ağır Ceza Avukatı Ezgi Merve SAPMAZ

Silivri Ağır Ceza Avukatının Görev Alanı Nedir?

 • Uyuşturucu Madde Ticareti
 • Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma
 • Kasten Öldürme
 • Cinsel İstismar
 • Cinsel Saldırı
 • Nitelikli Dolandırıcılık
 • Yağma
 • Devletin Güvenliğine, Anayasal Düzene, Milli Savunmaya ve Devlet Sırlarına Karşı Suçlar
 • Resmi Belgede Sahtecilik
 • Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis, Müebbet Hapis ve On yıldan fazla hapis cezasını gerektiren suçlardır.

Silivri Ağır Ceza Avukatı Nasıl Çalışır?

Silivri Ağır Ceza Avukatı, belirttiğimiz  suçlar nedeniyle yapılan yargılamalarda müvekkillerini temsil eder.  Silivri Ağır Ceza Avukatının başlıca görevi; müvekkillerine karşı, suçlamaların niteliğine göre hukuki seçenekler konusunda tavsiyede bulunmak ve müvekkillerinin ceza mahkemesinde adil yargılanmasını sağlamaktır. Öte yandan, yasal haklar ve yükümlülükler hakkında müvekkillerini tam olarak bilgilendirirken, müvekkillerine yönelik suçlamaları ortadan kaldırmak veya azaltmak için tüm olası yöntemlerini de araştırmaktadır.

Silivri Ağır Ceza avukatı; gerek kişi özgürlüğü bakımından, gerekse de mağdur haklarını koruma bakımından toplumun en temel sorunlarıyla ilgili çalıştığının bilincinde uzman bir kişi olarak soruşturmanın başlamasından yargılamanın sonuna kadar taraflara en iyi ve en etkili hukuki yardımda bulunur.

Silivri Ağır Ceza Avukatı Görevi

Silivri’nin En İyi Ağır Ceza Avukatı Kimdir? 

Ülkemizde hangi avukatın sizin için en iyi avukat olmayacağını anlamak, en iyi avukatı bulmaktan çok daha kolaydır. Zira, ülkemizde avukatların reklam yasağı bulunmasına rağmen “En iyi avukat“, “En iyi ceza avukatı“, “En iyi ağır ceza avukatı“, “Silivri ağır ceza avukatı” veya “Silivri en iyi ağır ceza avukatı” gibi kelimelerde REKLAM vermektedir. Yasak olmasına rağmen bu tarz çalışmaları yapanların linklerinin başında “Reklam” ibaresi bulunur. Bu tarz çalışmalar yapanlardan kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Gerçekten iyi bir avukatın reklam yapmaya ihtiyacı olmayacağı açıktır.

En İyi Ağır Ceza Avukatı Nasıl Bulunur?

En iyi ağır ceza avukatı nasıl bulunur?” sorusu ağır ceza avukatı arayanların en çok sorduğu sorudur.  Bu soru da normaldir çünkü herkes istediği sonucu elde etmek için alanında en iyi olan avukatla çalışmak ister. En iyi  ağır ceza avukatı,  size güven veren ve karşılıklı anlayış içerisinde çalışabileceğiniz, dosyanıza sahip çıkan avukat olacaktır. Çalışacağınız ağır ceza avukatını belirlemek için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Çalışacağınız avukatın güncel bilgiye sahip olduğundan emin olunuz. Avukatın internet sitesini ve paylaşımlarını incelemek bu konuda bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir.
 • Mutlaka yüz yüze görüşme sağlamaya çalışın. Kendisini iyi ifade edebilen, iletişim becerisi yüksek bir avukatla çalışmak istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimalini azaltacaktır.
 • Avukat size karşı şeffaf olmalı; davanın aşamaları, riskleri ve masrafları konusunda sizi en doğru şekilde bilgilendirmelidir.
 • Vekalet vereceğiniz avukat, dava sonucu hakkında garanti konuşmamalı ve taahhüt vermemelidir. Duymak istediğiniz şeyleri daha detay almadan söyleyen kişilerden uzak durmanızı öneririz.

Ağır Ceza Avukatı Ücreti Nedir? Nasıl Belirlenir?

Ağır ceza avukatı ücreti ; avukatın hukuki yardımının karşılığı olarak elde ettiği değeri ifade eder . Her meslekte olduğu gibi avukatlıkta da  hukuki danışmanlık ve diğer hukuki hizmetler ücrete tabidir.  Avukatlık ücreti taraf ile avukat arasında, ilgili kanunlara aykırı olmamak şartıyla ve her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından yayınlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’ndeki miktardan az olmamak üzere serbestçe belirlenebilir.

Ağır Ceza Mahkemelerinde Görülen Ceza Davası Avukat Ücreti alt sınırı 17.400 TL + KDV‘dir

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’ne göre avukatın ücretinin belirlenmesinde; avukatın emeği, çabası, işin önemi ve davanın süresi göz önünde tutulur.

İstanbul İli için 2023 yılına ilişkin İstanbul Barosu’nun belirlediği tavsiye niteliğindeki ceza makhemelerinde görülen davalarında avukatlık ücret tarifesi aşağıdaki gibidir:

Silivri Ceza Avukatı Ücretleri

Açıkladığımız üzere, belirlenecek fiyat için alt sınırlar kanunca belirlenmişken, üst limitler bulunmamaktadır. Bu sebeple mutlaka çalışmak istediğiniz avukatla görüşüp, ücret bilgisini kendisinden öğreniniz.

Silivri Ağır Ceza Avukatı Ezgi Merve SAPMAZ Nasıl Ücret Belirlemesi Yapmaktadır? 

Ağır Ceza Avukatı olarak Silivri’de hizmet veren Ezgi Merve SAPMAZ, dosya incelemeden kesinlikle ücret bilgisi vermemektedir. Dolayısıyla kendisine başvuranlara ilk aşamada randevu vererek ofisine davet etmektedir. Ofiste yüz yüze görüşme sağlarken, mahkeme kaleminden veya UYAP üzerinden dosya bilgilerine erişip dosya hakkında bilgi edinmektedir. Bilgi edindikten sonra, dosya hakkında şeffaf bir şekilde bilgilendirme sağlamaktadır. Bu aşamadan sonra dosya için harcayacağı zamanı tespit edip bir ücret belirlemesi yapmaktadır. 

“Beraat Garantisi Veriyor Musunuz?”

Belki de ücretten sonra en çok duyduğumuz soru budur. Avukatlar yargının 3 ana unsurundan biridir ancak karar mercii değillerdir. Elbette müvekkillerimiz için en iyi sonucu almak üzerine çalışmalar yapsakta karar yetkisi mahkemenin kendisindedir ve bunu önceden bilebilmemiz mümkün değildir fakat bu şekilde açıklama yaptığımız zaman genelde “ama filanca avukat beraat garantisi verdi” şeklinde cevaplar almaktayız. Bazende daha dosyayı bile görmeden “ben adamı ipten alırım, kesin beraat ettiririm” gibi söylemlerde bulunan meslektaşlarımızın olduğunu üzülerek öğreniyoruz. Belirttiğimiz sebeplerden ötürü bu tarzda söylemlerde bulunan kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. 

 


Ücretli danışmanlık veya avukatlık hizmeti almak için Bilgiç Hukuk Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz.

(Avukatlık Kanunu uyarınca ücretsiz danışmanlık ve bilgi verme hizmetimiz bulunmamaktadır.)

0553 351 62 23

Avukat Ezgi Merve SAPMAZ

BİLGİÇ HUKUK BÜROSU


 

Silivri En İyi Ağır Ceza Avukatı Kimdir ?

Silivri En İyi Ağır Ceza Avukatı, size güven veren ve karşılıklı anlayış içerisinde çalışabileceğiniz, dosyanıza sahip çıkan avukattır.

Ağır Ceza Davalarında Ağır Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mudur?

Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen işlerde her ne kadar Ağır Ceza Avukatı tutmak zorunlu olmasa da, yargılama sürecinde kişinin kendisini iyi bir ağır ceza avukatı ile temsil ettirmesi yararına olacaktır. Aksi halde telafisi imkansız zararlar doğabilecektir.

Ağır Ceza Avukatının Görevi Ne Kadar Sürer?

Ağır Ceza Avukatının görevi yerel mahkemede yani ağır ceza mahkemesinde yapılan yargılama sonunda verilen hükmün kesinleşmesiyle birlikte son bulur.

Silivri’de Ağır Ceza Mahkemesi var mı?

Evet. Silivri’de Ağır Ceza Mahkemesi bulunmaktadır.

Av. Ezgi Merve Sapmaz

Avukat Ezgi Merve SAPMAZ, Bilgiç Hukuk Bürosu kurucusudur. Bilgiç Hukuk Bürosu Silivri'de ceza hukuku ve aile hukuku alanlarında çalışmaktadır. Bu sebeple Silivri Ceza Avukatı veya Silivri Boşanma Avukatı olarak tanınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir