Çocuğumuzun baba ile kişisel ilişkisini kaldırabilir miyim ?

4.71K görüntülenme
0 Yorum

Merhaba, çekişmeli boşanma dava sürecindeyiz. Çocuğumuzu belli günlerde görebiliyordu. Kardeşiyle beni darp ettikleri için bir süre uzaklaştırma kararımız vardı. Bugün 2. gün kızımı verdim fakat eşim gayri resmi bir hayat sürdüğü için 1 yaşında kızımı annesinin evine değil de evli bir kadınla benle hala evliyken yaşam sürdüğü dost evine getirmeye kalktı. Ben bu esnada eve gitmediği fark edip polisi aradım. Çocuğumuzun bu durumda baba ile kişisel ilişkisini kaldırabilir miyim ?

Av. Ezgi Merve Sapmaz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 22 Şubat 2021

Sibel hanım Merhaba,
Müşterek çocuk ve baba arasında şahsi ilişkinin kaldırılmasını veya azaltılmasını mahkemeden talep edebilirsiniz. Buna gerekçe olarak da boşanma aşamasında olduğunuz eşinizin müşterek çocuğa zarar verebilecek davranışlarda bulunabilme ihtimali ve üçüncü kişi ile yaşamakta olduğu gayri resmi ilişkiyi gösterebilirsiniz. Zira kızınızın evlilik dışı ilişkinin yaşandığı eve götürülmesi çocuğun zararına olacaktır. Bu hususları gerekçe göstererek mahkemeden talepte bulunmanız gerekmektedir.

Sizin için daha fazla yapabileceğim bir husus var ise ve Silivri çevresinden bizimle iletişim kuruyorsanız 0553 351 62 23 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
İyi günler dileriz..

Av. Ezgi Merve Sapmaz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 22 Şubat 2021