Icra davasi

513 görüntülenmeİcra Hukuku
0 Yorum

Merhaba bir soru sormak istyoum 2018 de banka tarafindan borcuma karsilik hic bilmedigim koyde bos 40 hisseli cayir diye bir yere haciz koymus .sorum şu 4 yil sonra bana diyorlarki orasi satılmıyor sorunlu yer diye mal beyani bulunmadin diye bulunmama davasi acicaz diyor peki bir suresi var diye ogrendim bir 3yil dan fazla gecmis 1 yil icinde ogrendikleri zaman acilibimlirmis suan gecmismi zaman i sizce tsk ederim

Av. Ezgi Merve Sapmaz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 9 Şubat 2022

Merhaba,

Borçlu ödeme emrinin kendisine tebliğinden itibaren 3 gün içerisinde mal beyanında bulunmalıdır. Şayet bulunmazsa alacaklı tarafın şikayet etme hakkı vardır. Mal beyanında bulunmamadan kaynaklı yapılacak şikayet fiilin öğrenildiği tarihten itibaren 3 ay, her halde fiilin işlendiği tarihten itibaren 1 yıl içerisinde yapılmalıdır. Aksi halde şikayet hakkı düşer.

Sizin olayınızda alacaklı tarafın 3 yıl sonra mal beyanında bulunmamaktan kaynaklı şikayet süresi geçtiğinden artık şikayet edilemez. Ayrıca istediğiniz zaman mal beyanında bulunmanızın önünde bir engel de yoktur. Saygılarımızla.

Av. Ezgi Merve Sapmaz Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 9 Şubat 2022