Çalışma Bölgelerimiz

İstanbul Ağır Ceza Avukatı

 

Ağır Ceza Avukatı Nedir?
Karmaşık yaşam düzeninin düzene konulması ve suç işlenmesinin önüne geçilmesi amacıyla kanun koyucu Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu ve diğer kanunlar aracılığıyla bazı düzenlemeler yapmıştır. Ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemelerinin görevine giren yargılamalarda deneyime, bilgiye ve uzmanlığa sahip kişidir. Dolayısıyla ağır ceza davalarında alanında uzman ağır ceza avukatı ve en iyi ağır ceza avukatı ile temsil edilmek kişiler için en doğru tercihi oluşturmaktadır. Ağır Ceza avukatı, ceza hukuku alanında uzman bir kişi olarak soruşturmanın başlamasından yargılamanın sonuna kadar taraflara en iyi ve en etkili hukuki yardımda bulunur.

Ağır Ceza Avukatı Hangi Suçlara Bakar?
Ağır Ceza Mahkemesinin görev alanına giren suçlardan bazıları İrtikap, Nitelikli Dolandırıcılık, Yağma, Devletin Güvenliğine, Anayasal Düzene, Milli Savunmaya ve Devlet Sırlarına Karşı Suçlar, Resmi Belgede Sahtecilik, Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis, Müebbet Hapis ve On yıldan fazla hapis cezasını gerektiren suçlardır. Bu suçlar nedeniyle yapılan yargılamalar da Ağır Ceza Avukatının görev alanına girmektedir.

Ağır Ceza Davalarında Ağır Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mudur?
Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen işlerde her ne kadar Ağır Ceza Avukatı tutmak zorunlu olmasa da, yargılama sürecinde kişinin kendisini iyi bir ağır ceza avukatı ile temsil ettirmesi yararına olacaktır. Aksi halde telafisi imkânsız zararlar doğabilecektir.

Ağır Ceza Avukatının Görevi Ne Kadar Sürer?
Ağır Ceza Avukatının görevi yerel mahkemede yani ağır ceza mahkemesinde yapılan yargılama sonunda verilen hükmün kesinleşmesiyle birlikte son bulur.

Ağır Ceza Avukatı İstanbul’dan Mı Bulunur?
Bir Ağır Ceza Avukatı İstanbul de dâhil olmak üzere Türkiye’nin her yerinde avukatlık faaliyetini yürütebilir. Ancak ağır ceza avukatı avukatlık faaliyetini yürütmek istediği ilin baro levhasına kaydını yaptırır. İstanbul ve çevresinde yapılan bir yargılama için İstanbul’da Ağır Ceza Avukatı tutmak daha yararlı olacaktır.
İstanbul Ağır Ceza Avukatı, ceza dava ve soruşturmalarında taraflara etkili şekilde hukuki yardımda bulunabilmeyi kendisine amaç edinmiştir. İstanbul Ağır Ceza Avukatı Ezgi Merve SAPMAZ uzmanlık alanı olan ceza hukukunda müvekkillerine en iyi şekilde hukuki yardımda bulunmakta; şeffaf, sır saklayan, dinamik ve yenilikçi anlayışıyla problemlere çözüm bulmaktadır. Ağır Ceza Avukatı İstanbul başta olmak üzere İstanbul’un birçok ilçesinde avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyeti yürütmektedir.
İstanbul Ağır Ceza Avukatı hukuki yardımda bulunduğu müvekkillerine en iyi ağır ceza avukatlığı hizmetini vererek müvekkillerini tüm hukuki süreç hakkında bilgilendirmektedir.


Daha detaylı bilgi almak  için, Bilgiç Hukuk Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz.

0553 351 62 23

Avukat Ezgi Merve SAPMAZ

BİLGİÇ HUKUK BÜROSU


 

Av. Ezgi Merve Sapmaz

Avukat Ezgi Merve SAPMAZ, Bilgiç Hukuk Bürosu kurucusudur. Bilgiç Hukuk Bürosu Silivri'de ceza hukuku ve aile hukuku alanlarında çalışmaktadır. Bu sebeple Silivri Ceza Avukatı veya Silivri Boşanma Avukatı olarak tanınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir